Belföldi hírek

H I R D E T É S
2024.05.10. - Friday, Ármin napja van.

Pályázat

Kompetencia alapú oktatás, egyenlő hozzáférés - Innovatív intézményekben / TÁMOP-3.1.4-09/1

2009. July 14. 06:43
Kompetencia alapú oktatás, egyenlő hozzáférés - Innovatív intézményekben / TÁMOP-3.1.4-09/1
Kiíró: Nemzeti Fejlesztési Ügynökség
Határidő: 2009.08.31
Érvényes: 2009.08.31
Tárgymutató: kompetencia alapú oktatás / TÁMOP-3.1.4-09/1
Pályázhat:
a) óvoda;
b) általános iskola;
c) szakiskola;
d) gimnázium, szakközépiskola
e) alapfokú művészetoktatási intézmény
f) gyógypedagógiai, konduktív pedagógiai nevelési-oktatási intézmény;
g) diákotthon és kollégium valamint
h) a Kt. 33. § (1) bekezdése szerinti többcélú intézmény, azzal a megkötéssel, hogy a projekt pedagógiai innovációja önállóan nem irányulhat a kutatást végző, a gyermekjóléti, a családsegítő, a bölcsődei, a gyermekvédelmi, a közművelődési, a kulturális, a művészeti, a könyvtári, a múzeumi, a sport, a pályaválasztási tanácsadási, a szociális, a rehabilitációs és habilitációs, az iskola-egészségügyi ellátást végző egységekre
A kiíró(k) adatai

Név: Nemzeti Fejlesztési Ügynökség
Cím: 1133, Budapest, Pozsonyi út 56., Magyarország
Telefon: 237-4400 Fax:329-3657
E-mail: nfh@meh.hu
WWW: www.nfh.hu

Pályázati Felhívás
Társadalmi Megújulás Operatív Program
Keretében
a
Kompetencia alapú oktatás, egyenlő hozzáférés -
Innovatív intézményekben
pályázati felhívásához
Kódszám:
TÁMOP-3.1.4-09/1
KÖZÉP-MAGYARORSZÁGI RÉGIÓ


A. A TÁMOGATÁS CÉLJA, RENDELKEZÉSRE ÁLLÓ FORRÁS


Alapvető cél
A magyar közoktatás az elmúlt évtizedekben, főként a 90-es évek kezdetétől nagy változásokon ment keresztül, mind a rendszer hatékonyságát, mind irányítását és finanszírozását tekintve. A 2000-ben elvégzett kompetencia alapú PISA mérés eredményei világítottak rá először arra, hogy a 15 éves korosztály mintegy 20 százaléka súlyos olvasási, és a matematikai nehézségekkel küzd, amit a 2006-os vizsgálat is megerősített.


Ugyancsak évek óta elégedetlenek a munkaadók az oktatásból a munkaerőpiacra kilépők felkészültségével. Mindezek a negatív jelzések, illetve a hazai mérések eredményei is a szakterület korszerűsítését sürgették. A közoktatás hosszú távú stratégiája már pontosan megjelöli a fejlesztés irányait, eszközrendszerét. A Nemzeti alaptanterv (a továbbiakban: Nat) a tartalmi szabályozást helyezte új alapokra.


Az oktatási programok fejlesztése első ízben az Nemzeti Fejlesztési Terv I. keretei között vált lehetővé. Korábban a hazai pályázati rendszerben, illetve a világbanki, Phare és egyéb közösségi programok keretében egy-egy részterület (pl. IKT, idegen nyelv, szakképzés, minőségbiztosítás) konkrét célra és célcsoportra való fejlesztései valósultak meg, amelyek eredményei azonban nem voltak elegendőek ahhoz, hogy rendszerszintű változásokat eredményezzenek.


A Humánerőforrás-fejlesztési Operatív Program (a továbbiakban: HEFOP) 3.1.1. program keretében hat kompetencia területen készültek el modul rendszerű oktatási programok, amelyek kipróbálása és bevezetése közoktatási intézmények 10%-ában sikeresen megtörtént.


A PHARE programok és az NFT 1 keretei között zajló fejlesztések között is volt olyan program, amelynek célja a befogadó iskolarendszer és pedagógiai környezet kialakítása.


Ennek keretei között megkezdődött a tényleges együttnevelés támogatása, a különböző háttérrel rendelkező gyerekek egy csoportban való nevelése.


A pályázat alapvető célja a sikeres munkaerő-piaci alkalmazkodáshoz szükséges, az egész életen át tartó tanulás megalapozását szolgáló képességek fejlesztése és kompetencia alapú oktatás elterjesztése a magyar közoktatási rendszerben, ami hozzájárul a foglalkoztatási helyzet javításához. Ennek érdekében a pályázat a kompetencia alapú oktatás módszertanának és eszközeinek széleskörű elterjesztését célozza, a pedagógusok módszertani kultúrájának korszerűsítését, a tanulók képességeinek és kulcskompetenciáinak egyénre szabott fejlesztését és megerősítését, a rendszerben meglévő szelektív hatások mérséklésével, valamint az egyenlő hozzáférés és esélyegyenlőség szempontjainak érvényesítésével.


A pályázat további célja, hogy a regionális operatív programok keretében megvalósuló infrastrukturális fejlesztéseket összekapcsolja a szükséges szakmai (tartalmi, módszertani) fejlesztésekkel, annak érdekében, hogy azok egymás hatásait erősítve, komplex módon járuljanak hozzá az oktatás minőségének javulásához.


Eljárásrend
Jelen pályázati kiírás keretében támogatásra kerülő projekt automatikus pályázat keretében kerül támogatásra.


Rendelkezésre álló forrás
A pályázat meghirdetésekor a Közép-Magyarországi régióban rendelkezésre álló keretösszeg 1 431 794 145 Ft.


Jelen pályázati kiírás forrását az Európai Szociális Alap és a Magyar Köztársaság költségvetése társfinanszírozásban biztosítja.


B. PÁLYÁZÓK KÖRE


Jogi forma
Jelen pályázati kiírásra közoktatási intézmények fenntartói nyújthatnak be pályázatot az alábbiak figyelembe vételével:


1. Pályázatot nyújthatnak be a közoktatásról szóló 1993. évi LXXIX. törvény (továbbiakban Kt.) 3. § (2) bekezdésében felsorolt közoktatási intézmény fenntartók közül az önkormányzatok (települési, megyei, kerületi, fővárosi), önkormányzati társulások, egyházak, nonprofit szervezetek, költségvetési szervek, a Kt. 20.§(1) szerinti alábbi nevelési-oktatási intézményeik vonatkozásában:


a) óvoda;
b) általános iskola;
c) szakiskola;
d) gimnázium, szakközépiskola
e) alapfokú művészetoktatási intézmény
f) gyógypedagógiai, konduktív pedagógiai nevelési-oktatási intézmény;
g) diákotthon és kollégium valamint
h) a Kt. 33. § (1) bekezdése szerinti többcélú intézmény, azzal a megkötéssel, hogy a projekt pedagógiai innovációja önállóan nem irányulhat a kutatást végző, a gyermekjóléti, a családsegítő, a bölcsődei, a gyermekvédelmi, a közművelődési, a kulturális, a művészeti, a könyvtári, a múzeumi, a sport, a pályaválasztási tanácsadási, a szociális, a rehabilitációs és habilitációs, az iskola-egészségügyi ellátást végző egységekre. A fenti funkciókat ellátó egységek kizárólag a komplex intézményi fejlesztés részeként lehetnek érintettek a programban.


Jelen kiírás keretében nem pályázhatnak a jogi személyiséggel rendelkező forprofit gazdálkodó szervezetek, egyéni vállalkozók.

 

Iskolai tanterem

Iskolai tanterem


1.a. A fenntartó a pályázatát a fenntartásában lévő feladatellátási helyek vonatkozásában egy pályázat keretében nyújtja be az alábbiak szerint:


a) Jelen pályázati kiírás keretében a fenntartó legfeljebb 5 feladatellátási hely fejlesztésére nyújthat be pályázatot, kivéve, ha a pedagógiai folyamatok végig vitele indokolja ennek átlépését, ilyen esetben a jelen bekezdés c) pontjában fogalt feltételek mellett összesen maximum 8 feladatellátási hely vonható be a pályázatba.
(beleértve ebbe a KMOP infrastrukturális fejlesztésben érintett feladatellátási helyeket is).


b) Az egységes pedagógiai, szakmai szemléletmód és kritériumrendszer kialakítása érdekében a feladatellátási helyek kiválasztásakor figyelemmel kell lenni arra, hogy a fejlesztési folyamat - a különböző életkorokat és közoktatási szinteket figyelembe véve - lehetőség szerint az oktatás minél teljesebb vertikumát fogja át, azaz a pályázatba azon feladatellátási helyek kerüljenek bevonásra, amelyek közvetlen felmenő illetve átvezetési oktatási kapcsolatban állnak egymással (pl. óvoda - általános iskola - középiskola - kollégium/diákotthon - alapfokú művészetoktatási intézmény).


c) A feladatellátási helyek kiválasztásának folyamatát a komplex szaktanácsadó segíti.


Annak érdekében, hogy a fejlesztési folyamatba valamennyi, fentiek szerinti egymással közvetlen kapcsolatban álló feladatellátási hely bevonásra kerülhessen, és ha a helyi szükségletek ezt indokolják, a komplex szaktanácsadó legfeljebb további 3 feladatellátási hely fejlesztésbe való bevonására tehet javaslatot (a pályázatban így összesen maximum 8 feladatellátási hely vehet részt). A pályázatba bevonásra kerülő feladatellátási helyek számának ilyen módon való megemelésére kizárólag a komplex szaktanácsadó erre vonatkozó írásbeli állásfoglalása alapján kerülhet sor. (2. sz. melléklet)


1.b.KMOP pályázati kiírások kedvezményezettjére vonatkozó előírások (XVII. sz. melléklet tartalmazza a KMOP pályázati kiírások listáját):


Azoknak a fenntartóknak, amelyek a közép-magyarországi regionális operatív programok keretében (továbbiakban KMOP) 2007-ben kiírt közoktatási infrastruktúra-fejlesztési programokban kedvezményezettként részt vesznek, azon közoktatási alaptevékenységet, nevelő-oktató munkát végző feladatellátási helyen, amelyre a ROP infrastrukturális fejlesztés irányul, kötelező pedagógiai tartalmi fejlesztést megvalósítaniuk, illetve erre vonatkozóan pályázatot benyújtaniuk.


A fenntartónak lehetősége van arra, hogy a pedagógiai tartalmi fejlesztésre vonatkozó pályázatbenyújtási kötelezettségének az infrastrukturális projekt fenntartási időszakának befejezéséig tegyen eleget.


Ha a KMOP pályázati kiírás kedvezményezettje konzorcium, akkor a TÁMOP 3.1.4 konstrukció keretében a konzorciumi tagoknak fenntartónként külön pályázatot kell benyújtaniuk.


Jelen pályázati kiírás keretében konzorciumok nem pályázhatnak. Egy pályázó egy pályázatot adhat be a TÁMOP 3.1.4-09/1. pályázati kiírásra.


Jelen pályázati kiírás keretében nem nyújthat be pályázatot az a fenntartó, aki a TÁMOP 3.1.4-08/1. pályázati kiírásra pályázatot nyújtott be és a pályázat támogatásban részesült.


Méret
Jelen pályázati kiírás esetében nem releváns.


C. PÁLYÁZAT TARTALMA


C1. Támogatható tevékenységek köre


C1.1. Kötelezően megvalósítandó tevékenységek, beszerzések
Az alábbi implementációs és innovációs tevékenységeket a pályázónak - a nevelésioktatási intézmény típusainak megfelelő feladatok vonatkozásában - feladatellátási helyenként, a "szolgáltatói kosár" szakmai tervezési segédlet figyelembe vételével kell megtervezni és megvalósítani. (Pályázati útmutató I. sz. melléklet)


a) A kompetencia alapú oktatás implementációja
Az alábbi kötelező tevékenységek közül a feladatellátási helynek az adott intézménytípusnak megfelelő (pl. óvoda, általános iskola, középiskola, kollégium), releváns feladatokat kell tervezni és megvalósítani:


- A Nat szerinti kulcskompetencia-területek fejlesztését, újszerű tanulásszervezési eljárások alkalmazását támogató oktatási programok és taneszközök bevezetése, adaptációja. A tevékenységet úgy kell megtervezni, hogy az tartalmazza a következő kötelező elemeket:


- legalább egy tanulócsoportban, a "Szövegértés-szövegalkotás" kulcskompetencia területen tanévet átfogóan, teljes tanórai lefedettséget biztosító kompetencia alapú oktatási program, programcsomag bevezetése, alkalmazása (amennyiben a feladatellátási hely HEFOP pályázaton vett részt, és a szövegértés-szövegalkotás kompetenciaterületen teljes intézményi lefedettséggel megvalósult a program, úgy a feladatellátási helynek másik kompetenciaterületet kell választani az implementációhoz);


- legalább egy tanulócsoportban, a "Matematika" kulcskompetencia területen tanévet átfogóan, teljes tanórai lefedettséget biztosító kompetencia alapú oktatási program, programcsomag bevezetése, alkalmazása (amennyiben a feladatellátási hely HEFOP pályázaton vett részt, és a matematika kompetenciaterületen teljes intézményi lefedettséggel megvalósult a program, úgy a feladatellátási helynek másik kompetenciaterületet kell választani az implementációhoz);


- legalább egy tanulócsoportban, további egy választott kulcskompetencia területen kompetencia alapú oktatási program, programcsomag bevezetése, alkalmazása;


- Tantárgytömbösített oktatás a szakrendszerű oktatásban: A Kt. 52.§ (3) szerint a kötelező tanórai foglalkozások teljes intézményi időkeretének legalább 5-10-15%-a mértékéig. A minimális célértéket 3 év alatt felmenő rendszerben kell elérni (választott műveltségterület/tantárgy).


- műveltségterület tantárgyi bontás nélküli oktatása: legalább egy műveltségterületen (választott műveltségterület)


- óvodák esetében legalább egy óvodai csoportban komplex óvodai program, programcsomag bevezetése, alkalmazása


- kollégiumok esetében a szociális, életviteli és környezeti, valamint az életpálya-építési kompetencia alapú oktatási program, programcsomag bevezetése, alkalmazása,


- az alapfokú művészetoktatási intézmények fejlesztési feladatai: fejlesszen, alkalmazzon olyan tananyagokat, pedagógiai koncepciót, tanulói és tanári segédanyagokat, értékelési eszközöket, pedagógus továbbképzési programot, amelyek - az esztétikai-művészeti kompetenciák intenzív fejlesztésével egyidőben - hozzájárulnak a hatékony, önálló tanuláshoz szükséges képességek fejlesztéséhez, a szociális és állampolgári kompetenciák erősítéséhez a tanulók értelmi, érzelmi és kifejezőképességeinek fejlesztése útján.


- Az előző pontban szereplő, oktatási programok, újszerű tanulásszervezési eljárások bevezetését, alkalmazását segítő, a kulcskompetenciák fejlesztését támogató modern pedagógiai módszertan alkalmazása (kooperatív technikák, projektmódszer, témahét, múzeumpedagógia stb.). A tevékenységet a pályázónak úgy kell megterveznie, hogy annak körében (a tanulásszervezési eljárások bevezetésének keretében) a következő kötelező elemek megvalósuljanak:


- Legalább egy, három hetet meghaladó projekt megszervezése tanévenként
- Legalább egy témahét megszervezése tanévenként
- Legalább egy moduláris oktatási program megszervezése (pl. egészséges életmód, környezetvédelem, demokráciára nevelés, játék, érzelmi-erkölcsi nevelés stb. témakörben) tanévenként


- Digitális tartalmak, taneszközök oktatási gyakorlatban való használata, digitális készségek fejlesztése. A tevékenységet úgy kell megtervezni, hogy a programba bevont tanulócsoportok implementációban érintett tanóráinak 25%-a IKT-eszközzel támogatott tanóraként valósuljon meg.


- A közoktatási intézmények pedagógusainak felkészítése fentiek intézményi implementációjára, megvalósítására, szaktanácsadói támogatás igénybevétele.


Ennek keretében kötelezően megvalósítandó továbbképzések:
- Menedzsmentképzés a vezetők számára (2x30 óra; általános projektvezetési tréning, oktatásszervezési módszertani tréning; óvodák esetén 1x30 óra)


- Az újszerű tanulásszervezési eljárások alkalmazását segítő általános pedagógiai módszertani képzések (valamennyi, az implementációban résztvevő pedagógusok számára kötelező: 2x30 óra; projektpedagógia, tömbösített oktatás és műveltségterületi integrált oktatás, valamint egy választott képzés a szolgáltatói kosárban felsorolt tematikán belül; óvodák esetén 2x30 óra tematikából választott képzés)


- A kompetencia alapú oktatási programok, programcsomagok, az óvodai programcsomag komplex alkalmazását támogató módszertani képzés (a választott oktatási programnak és kompetenciaterületnek megfelelően kötelező)


- Az infokommunikációs technológiák (IKT) oktatásban történő alkalmazását segítő képzés (valamennyi az implementációban résztvevő pedagógusok számára kötelező, óvodák esetén választható)


- Az implementációs folyamat támogatása érdekében szaktanácsadói szolgáltatás igénybevétele a feladatellátási hely típusának megfelelően meghatározott minimum-óraszámban:


- óvodák esetében: 70 óra


- iskola 8 tanulócsoportig, kollégium, alapfokú művészetoktatási intézmény: 140 óra


- iskola 9 tanulócsoporttól: 210 óra


A megadott órakereteken belül a szaktanácsadói szolgáltatások fajtáit a feladatellátási hely szükségleteihez igazítottan kell megtervezni. (A szolgáltatói kosár szakmai ajánlásokat tartalmaz erre vonatkozóan.)


- A pályázónak terveznie kell a kompetencia alapú oktatás eredményes bevezetéséhez és alkalmazásához szükséges tanulói és tanári taneszközök beszerzését, valamint az óvodai program moduláris nevelési eszközeinek beszerzését.


b) A hátrányos helyzetű és SNI tanulók esélyegyenlőségének javítása
(szegregációmentes együttnevelési környezet kialakítása)


- A hátrányos helyzetű gyerekek, tanulók és a sajátos nevelési igényű gyerekek, tanulók többségi óvodákban, iskolákban való integrálását elősegítő programok intézményi alkalmazása, az elsajátítottak intézményi adaptációjának megvalósítása.


- A lemorzsolódás és kirekesztődés megelőzését támogató személyközpontú, egyéni tanulási utak, komplex végigkísérési folyamatok kialakítása.


- Azokon a feladatellátási helyeken, ahol a hátrányos helyzetű tanulók létszáma meghaladja a 40%-ot, illetve a települési közoktatási esélyegyenlőségi intézkedési terv alapján beavatkozás szükséges, ott a tanulók integrációját elősegítő célzott fejlesztési programot kell megvalósítani.


- A közoktatási intézmények pedagógusainak felkészítése ezen feladatok megvalósítására, illetve szaktanácsadói támogatás igénybevétele. Ennek keretében kötelezően megvalósítandó továbbképzések:


- 40%-ot meghaladó HH-tanuló arány felett, illetve ha a közoktatási esélyegyenlőségi intézkedési terv előírja, tantestületi IPR-képzés (Amennyiben a HEFOP keretében a tantestület már kapott IPR képzést, és a tantestület személyi összetétele nem változott 20%-kal nagyobb mértékben, az IPR képzés nem kötelező.)


- 40%-ot meghaladó HH-tanuló arány felett IPR-hez kapcsolódó tantestületi módszertani képzés


- SNI-tanulók érintettsége esetén (amennyiben a feladatellátási helyen SNI-tanuló nevelése, oktatása zajlik) együttnevelésre felkészítő tréning


Kötelezően tervezendő tanácsadói szolgáltatások:
- 40% feletti HH-tanuló arány felett a TÁMOP 3.1.1 kiemelt program által biztosított esélyegyenlőségi folyamat-szaktanácsadó (térítésmentes szolgáltatás)


- 40% feletti HH-tanuló arány felett IPR-módszertani mentor-szaktanácsadó


c) Az új módszerek intézményi alkalmazása, elterjesztése, önálló intézményi innováció megvalósítása
- Az intézmények közötti horizontális tanulás elősegítése érdekében, a feladatellátási hely sajátosságainak megfelelő, a tervezett fejlesztésekhez illeszkedő, már kifejlesztett, kipróbált és jól bevált pedagógiai módszerek, eljárások megismerése, adaptációja ("jó gyakorlatok átvétele").

 

- Intézmények közötti szakmai együttműködések, referencia intézményekkel való együttműködés kialakítása, a pedagógusok horizontális együttműködési, tanulási lehetőségeinek megteremtése, referenciahelyi szolgáltatások igénybe vétele (pl. a pedagógiai eljárást már sikerrel alkalmazó intézményben tanóra-látogatási alkalmak szervezése a jó gyakorlatot adaptáló intézmény pedagógusainak, pedagógusok közötti szakmai konzultáció, tapasztalatcsere megvalósítása).


- Az intézmény (feladatellátási hely) saját innovációjának megvalósítása, amely a helyi igényekhez igazodva, egyéni fejlesztésre, a nevelés, oktatás eredményességének fokozására, az esélyegyenlőség kiteljesítésére hatékony és sikeres, az egyéni fejlődést támogató oktatási utak, programok, nevelési eljárások, tanulásszervezési módok kidolgozására, azok gyakorlati megvalósítására vállalkozik. Pl.: oktatási projektek, fejlesztő programok, átvezetési tervek, korszerű tanulásszervezési eljárások stb. kidolgozása, önálló programok, módszerek létrehozása, alkalmazása. Az önálló intézményi innováció tematikájához, illetve megvalósításához szakmai iránymutatásokat tartalmaz a pályázati útmutató XIX. számú melléklete.


- A fejlesztések eredményeinek az intézmény mindennapi gyakorlatába való beillesztését, a pedagógiai szemléletváltást segítő tevékenységek megvalósítása (Átfogó intézményfejlesztés). Ennek keretében kötelező tevékenységek:


- A projekt indításakor a feladatellátási helyen az egész tantestületre kiterjedő projektindító napot kell tartani, amely lehetőséget biztosít minden pedagógus számára (függetlenül attól, hogy a pedagógus közvetlenül részt vesz-e a projekt megvalósításában) a pályázati innováció céljainak és eszközrendszerének, szakmai tevékenységeinek megismerésére, áttekintésére.


- Az intézmény pedagógiai dokumentumainak módosítása, oly módon, hogy az a jelen pályázatban vállalt tevékenységek sikeres megvalósítását elősegítse és az intézmények pedagógiai innovációjának fenntarthatóságát biztosítsa (a program végére). A helyi tanterv, pedagógiai program módosítása során fel kell használni az implementáció tapasztalatait.;


- Az intézmények pedagógiai programjának, informatikai stratégiájának összehangolása az IKT alapú kompetenciafejlesztés céljaival;


Tájékoztatás, nyilvánosság:
A kedvezményezett a projekt megvalósítása során köteles a hatályos jogszabályokban meghatározott tájékoztatási és nyilvánossági kötelezettségeknek eleget tenni, a projektről és a támogatásról az ott meghatározott módon és tartalommal információt nyújtani. A tájékoztatásra és nyilvánosságra vonatkozó követelményeket a Nemzeti Fejlesztési Ügynökség (http://www.nfu.hu) honlapjáról letölthető "Kedvezményezettek tájékoztatási kötelezettségei" című dokumentum, valamint az "Arculati Kézikönyv" tartalmazza.


A kedvezményezett a projekt megvalósítása során a fentiekben hivatkozott "Kedvezményezettek tájékoztatási kötelezettségei" című dokumentumban szereplő V. számú kommunikációs tervet köteles megvalósítani, valamint a fentiekben hivatkozott "Arculati Kézikönyvben" szereplő "C" plakátot köteles elhelyezni a projekt megvalósításának helyszínén/helyszínein.


D. PÉNZÜGYI FELTÉTELEK


Támogatás formája
Vissza nem térítendő támogatás.


Támogatás mértéke
A projekt elszámolható összes költségének 100%-a.


E. KIVÁLASZTÁSI KRITÉRIUMOK


A pályázatok benyújtását követően az alábbi szempontok ellenőrzése történik meg.
- benyújtási,
- jogosultsági,
- teljességi.


F. ADMINISZTRATÍV INFORMÁCIÓK


A pályázatok benyújtásának módja, helye és határideje
A pályázat magyar nyelven, kizárólag az EMIR kitöltővel (pályázati adatlapon) nyújtható be. Kézzel írott pályázatok feldolgozására nincs lehetőség.


A pályázat benyújtása, a projekt adatlap kitöltése kizárólag a Nemzeti Fejlesztési Ügynökség által rendszeresített kitöltő program (EMIR kitöltő) alkalmazásával történhet. A kitöltő program letölthető a http://www.nfu.hu honlapról.


A nyomtatott és elektronikus formában benyújtott projekt adatlapban és a mellékletekben található eltérés esetén a nyomtatott és cégszerűen aláírt példány tekintendő hitelesnek, azzal, hogy a nyomtatott és az elektronikus formájú projekt adatlap, és a mellékletek megegyezőségéről a pályázó köteles gondoskodni.


A pályázatot 2 nyomtatott példányban (1 eredeti és 1 másolat), valamint további 2 elektronikus példányban (kizárólag CD lemezen), zárt csomagolásban, ajánlott küldeményként a következő címre kell beküldeni:


Közreműködő Szervezet:
Oktatási és Kulturális Minisztérium Támogatáskezelő Igazgatósága
1374, Budapest, Postafiók 564
Kódszám: TÁMOP-3.1.4-09/1.


Amennyiben a pályázatot csomagként kívánja feladni, a csomagon a "TÁMOP-3.1.4-09/1. Kompetencia alapú oktatás, egyenlő hozzáférés - Innovatív intézményekben" 1055 Budapest, Bihari J. u. 5. címzést kell feltüntetni.


Kérjük, hogy a CD lemezen és annak tokján jól láthatóan tüntesse fel a Pályázati Felhívás kódszámát (TÁMOP-3.1.4-09/1.), a pályázó nevét és címét. Kérjük, ellenőrizze a kitöltött adatokat, illetve győződjön meg a kitöltés sikerességéről, az adathordozó épségéről!

 

A pályázat 2009. július 29-től 2009. augusztus 31-ig nyújtható be.

 


Benyújtásnak az a nap minősül, amikor a postai bélyegző szerint a pályázatot ajánlott küldeményként postára adták.


A pályázati kiírással kapcsolatos további dokumentumok az http://www.nfu.hu honlapról tölthetőek le. További felvilágosítás az nfu@nfu.gov.hu e-mail címen, illetve a 06-40/638-638 telefonszámon kapható.

 

pafi.hu - Pályázat Online - palyazat.biz


 

 

 

Szóljon hozzá a fórumon! MCOnet Fórum
Kapcsolatfelvétel | Adatvédelmi nyilatkozat | Impresszum
MCOnet 2001-2024. - Minden jog fenntartva - Copyright - www.mconet.hu