Belföldi hírek

H I R D E T É S
2024.04.28. - Sunday, Valéria napja van.

Pályázat

Egészségre nevelő és szemléletformáló életmódprogramok a leghátrányosabb helyzetű kistérségekben

2009. September 26. 06:32
Egészségre nevelő és szemléletformáló életmódprogramok a leghátrányosabb helyzetű kistérségekben
Kiíró: Nemzeti Fejlesztési Ügynökség
Határidő: 2009.10.30
Érvényes: 2009.10.30
Tárgymutató: egészség, életmódprogramok / TÁMOP-6.1.2
Pályázhat:
1) Nonprofit szervezetek közül azok, amelyek - jogutódlással létrejött szervezetek esetén a jogelőd szervezet - alapdokumentumának kelte legalább 1 évvel megelőzi a pályázati felhívás megjelenésének napját.
2) Nonprofit szervezetek a fentieken túl kizárólag akkor nyújthatnak be pályázatot, amennyiben alapító okiratukban/társasági szerződésükben szerepel az alább felsorolt tevékenységek valamelyike, illetve ennek megfelelő tartalom:
egészségfejlesztés, közösségfejlesztés, egészségvédelem, egészséges életmódra nevelés, megelőzés, népegészségügyi feladatok, betegcsoportok képviselete, mozgásgazdag, sportos életvitelre nevelés és ösztönzés.
3) Közoktatási feladatok ellátásában közreműködő intézmények
A kiíró(k) adatai

Név: Nemzeti Fejlesztési Ügynökség
Cím: 1133, Budapest, Pozsonyi út 56., Magyarország
Telefon: 237-4400 Fax:329-3657
E-mail: nfh@meh.hu
WWW: www.nfh.hu

PÁLYÁZATI FELHÍVÁS
a
Társadalmi Megújulás Operatív Program
keretében meghirdetett
"Egészségre nevelő és szemléletformáló
életmódprogramok a leghátrányosabb helyzetű
kistérségekben"
támogatására


Kódszám:
TÁMOP-6.1.2/LHH/09/2

 

A. A TÁMOGATÁS CÉLJA, RENDELKEZÉSRE ÁLLÓ FORRÁS


A1. Alapvető cél


Átfogó cél:
A pályázat célja az egészséget szolgáló egyéni magatartásminták és közösségi értékek elterjedésének ösztönzése, az egészségfejlesztés színterein megvalósuló közösségi programok elterjesztése, az életminőség javítása a leghátrányosabb helyzetű kistérségekben.


A konstrukció alapvető céljai - a Népegészségügyi Program, illetve Társadalmi Megújulás Operatív Program célkitűzéseivel összhangban - a szív-érrendszeri, daganatos megbetegedések csökkenésének a támogatása, a korai és elkerülhető halálozás életmódi tényezőinek javítása. Az egyének egészségük iránti felelősségének, az öngondoskodás képességének, a helyi közösségek és a társas támogatások erősítése, az egészséges életvitelhez szükséges tudás és készségek elsajátításának a hatékony támogatása, a lakosság életminőségének javítása, az egészségben eltöltött életévek számának növelése, a megalapozott (egészség)tervekre épülő egészséget támogató döntéshozatali gyakorlat arányának emelkedése.


A kistérségeknek olyan támogatásra van szükségük, amely célrendszere válaszol e mélyszegénységgel küszködő kistérségek egymással szorosan összefüggő problémáira. A korábbi programok, fejlesztési források erre nem, vagy csak mérsékelten tudtak megoldást kínálni. Ezért az LHH program célja tehát, hogy a foglalkoztatási, foglalkoztathatósági-oktatási, kulturális, egészségügyi és szociális ellátórendszerek feltételeinek továbbfejlesztése révén mozdítsa elő a kistérségek felzárkózását.


Specifikus cél:
- Az egészséges életmódhoz szükséges tudás, és készségek megszerzésének támogatása.
- Minden életkorban cselekvésen alapuló egészségtudatos magatartás kialakítása.
- A legjelentősebb egészség-kockázati tényezők befolyásolása célzott megelőzési, és egészségfejlesztési programokkal.
- A helyi közösségek szereplőinek együttműködésben megvalósuló egészségtudatos döntések, tervezések számának a növelése
- A közösségi aktivitások (különösen a színtereken), a partnerségi együttműködések, és a helyi közösségek erősítése az egészség, mint "érték és eszköz" érdekében.
A2. Rendelkezésre álló forrás
A pályázat meghirdetésekor a támogatásra rendelkezésre álló keretösszeg 480 200 000 Forint.
A projekt keretében az ESZA és ERFA alapok közötti átjárhatóság alapján az ERFA típusú tevékenységek fedezetére az elszámolható költségek összegének maximum 10%-a fordítható Jelen kiírás forrását az Európai Szociális Alap és a Magyar Köztársaság költségvetése társfinanszírozásban biztosítja.

 

Pályázati közlemények

Pályázati közlemények a kiíró NFÜ honlapján


B. PÁLYÁZÓK KÖRE


Jogi forma
A projektet kizárólag jelen Pályázati Útmutató A.3. pontjában megnevezett kistérség valamelyikében lehet megvalósítani.


Jelen pályázati kiírásra pályázhatnak:
1) Nonprofit szervezetek közül azok, amelyek - jogutódlással létrejött szervezetek esetén a jogelőd szervezet - alapdokumentumának kelte legalább 1 évvel megelőzi a pályázati felhívás megjelenésének napját.
2) Nonprofit szervezetek a fentieken túl kizárólag akkor nyújthatnak be pályázatot, amennyiben alapító okiratukban/társasági szerződésükben szerepel az alább felsorolt tevékenységek valamelyike, illetve ennek megfelelő tartalom:
egészségfejlesztés, közösségfejlesztés, egészségvédelem, egészséges életmódra nevelés, megelőzés, népegészségügyi feladatok, betegcsoportok képviselete, mozgás-gazdag, sportos életvitelre nevelés és ösztönzés.
3) Közoktatási feladatok ellátásában közreműködő intézmények közül azok, amelyek:
a 20/1997 (II.13.) Korm. rendelet alapján közoktatási intézménytörzs, OM azonosítóval rendelkeznek.


Jelen kiírás keretében az alábbi szervezetek lehetnek projektgazdák önállóan vagy konzorciumban. A felsorolt feltételeknek minden konzorciumi tagnak önállóan is meg kell felelnie. A konzorciumok maximum öt tagból állhatnak.


Konzorciumvezető és konzorciumi tag lehet:


Nonprofit szervezetek:
- Egyéb egyesület (529);
- Önálló egyházi intézmény (552);
- Közalapítvány (561);
- Közalapítvány intézménye (562);
- Egyéb alapítvány (569);
- Közhasznú társaság (571), illetve ennek átalakításával vagy alapítással 2007. július 1-je után közfeladat ellátására létrejövő nonprofit gazdasági társaság (KSH besorolása 599 vagy 691);
- Egyesülés (591);
- Egyéb, jogi személyiségű nonprofit szervezet (599).


Kizárólag konzorciumi tag lehet:
Költségvetési szerv és intézménye:
- Helyi önkormányzati végrehajtó költségvetési szerv (321);
- Helyi önkormányzat által felügyelt költségvetési szerv (322);
- Helyi kisebbségi önkormányzati végrehajtó költségvetési szerv (323);
- Helyi kisebbségi önkormányzat által felügyelt költségvetési szerv (324)
- Többcélú kistérségi tárulás (366);

 

Jelen pályázati felhívásra forprofit szervezetek nem pályázhatnak.

 


Méret
Jelen pályázati felhívás esetében nem releváns.


C.PÁLYÁZAT TARTALMA


Támogatható tevékenységek köre
Önállóan támogatható tevékenységek, melyek közül a pályázó egy vagy több tevékenységet is választhat:


1) Az egészséges táplálkozás, illetve energiaegyensúly (táplálkozás és testmozgás egyensúlya) megtartása, és/vagy visszaállítása érdekében kidolgozott programok megvalósítása, melyek eredményesen befolyásolják többek között a megfelelő folyadékfogyasztást, a túlzott só- és energia bevitelt;
2) A lakosság rendszeres testmozgását elősegítő szabadidős programok megvalósítása, melyek hangsúlyt helyeznek az energiaegyensúly mindkét oldalára - kivéve: technikai sportágakkal, extrém sportokkal, versenysporttal összefüggő programok;
3) Dohányzást, alkohol- és drogfogyasztást megelőző tudományosan megalapozott módszereket és eszközöket alkalmazó programok megvalósítása;
4) A lelki egészség védelmére/megőrzésére irányuló egészségfejlesztési és megelőzési programok megvalósítása;
5) Az életvezetési kompetenciák, az öngondoskodás képességének fejlesztését célzó programok megvalósítása az életmódváltásra kényszerülő rizikócsoportok és betegcsoportok körében
6) A családi életre való felkészítést támogató programok megvalósítása;
7) A biztonságos szexuális életre való nevelést segítő programok megvalósítása;
8) Elsősegély nyújtási és baleset megelőzési programok megvalósítása.


Önállóan nem támogatható tevékenységek, melyek csak a fentiek valamelyikével együttesen valósíthatók meg:


1) Egészségterv, egészségfejlesztési terv, egészségnevelési pedagógiai program készítésében/aktualizálásában, megvalósításában résztvevők egészségfejlesztési tudásbázisát, képességeit, készségeit fejlesztő programokon való részvétele;
2) Tájékoztató anyagok, kiadványok tervezése, előállítása, sokszorosítása, internetes tartalomszolgáltatás, egyéb kommunikációs eszközök (pl. tájékoztató műsor, cikk szerepeltetése a helyi médiában)
3) Egészségkoordinátorok határozott idejű foglalkoztatásának támogatása (az egészségkoordinátor foglalkoztatásával és feladataival kapcsolatos részletes információk a pályázati útmutató C 1.3. pontja alatt találhatóak)


Az alábbi tevékenységek kötelezően megvalósítandó projektelemek, önállóan viszont nem támogathatóak:


1a) Amennyiben a pályázó nem rendelkezik egészségtervvel vagy egészségfejlesztési tervvel vagy egészségnevelési pedagógiai programmal, a projekt keretében kötelező ezen terv/program elkészítése.
1b) Amennyiben a pályázó 3 évnél régebbi egészségtervvel vagy egészségfejlesztési tervvel vagy egészségnevelési pedagógiai programmal rendelkezik, a projekt keretében kötelező ezen terv/program aktualizálása.
2. A projekt részét képező célcsoport bevonása, motiválása, nyilvánosság érdekében folytatott projekt kommunikáció, valamint a tevékenységek eredményeinek mérése, értékelése és erről dokumentáció készítése a projekt keretében.
3. Projekt megvalósításával összefüggő menedzsment biztosítása a C1.3 pontban foglaltak alapján
4. Tájékoztatás, nyilvánosság: A kedvezményezett a projekt megvalósítása során köteles a hatályos jogszabályokban meghatározott tájékoztatási és nyilvánossági kötelezettségeknek eleget tenni, a projektről és a támogatásról az ott meghatározott módon és tartalommal információt nyújtani. A tájékoztatásra és nyilvánosságra vonatkozó követelményeket a Nemzeti Fejlesztési Ügynökség (http://www.nfu.hu) honlapjáról letölthető "Kedvezményezettek tájékoztatási kötelezettségei" című dokumentum, valamint az "Arculati Kézikönyv" tartalmazza.


A kedvezményezett
- 50 millió forintos támogatási összeg felett a projekt megvalósítása során a fentiekben hivatkozott "Kedvezményezettek tájékoztatási kötelezettségei" című dokumentumban szereplő II. számú kommunikációs csomagot,
- 50 millió forintos támogatási összeg alatt a projekt megvalósítása során a fentiekben hivatkozott "Kedvezményezettek tájékoztatási kötelezettségei" című dokumentumban szereplő III. számú kommunikációs csomagot köteles megvalósítani, valamint
- támogatási összegtől függetlenül a pályázó a fentiekben hivatkozott "Arculati Kézikönyvben" szereplő "C" típusú tájékoztatási táblát a projekt megvalósítása alatt jól látható helyen köteles elhelyezni, majd azt a projektzárást követően fenntartani a megvalósítás helyszínén/helyszínein.
Projekt területi szűkítése


A projektet a 311/2007. (XI. 17.) Kormányrendelet 2. sz. mellékletében meghatározott komplex programmal segítendő 33 leghátrányosabb helyzetű kistérségek közül azok területén szükséges megvalósítani, melyek projektjavaslata a zsűri jóváhagyásával bír.


D.PÉNZÜGYI FELTÉTELEK


Támogatás formája
A pályázó működési támogatásának nem minősülő, visszafizetési kötelezettség nélküli végleges juttatásban (a továbbiakban: vissza nem térítendő támogatás) részesül.


Támogatás mértéke
A projekt elszámolható összes költségének legfeljebb 100%-a.


Támogatás összege
A jelen pályázat keretében igényelhető támogatás összege a zsűri döntésének megfelelően:


RÉGIÓ Minimum (Ft) Maximum (Ft)
Észak-Magyarország 5 000 000 48 000 000
Dél-Alföld 5 000 000 45 000 000
Észak-Alföld 5 000 000 57 500 000
Dél-Dunántúl 5 000 000 80 000 000


A támogatás maximális összege az LHH zsűri által az egyes projektekre meghatározott támogatás lehet, de felhívjuk a figyelmet arra, hogy az összeg nem jár automatikusan, hanem megfelelően alá kell támasztani szakmailag és pénzügyileg.


E.KIVÁLASZTÁSI KRITÉRIUMOK


A támogatásban részesülő projektek kiválasztása a pályázati útmutató B, C, D és F pontjaiban foglalt kritériumok alapján történik.


F. ADMINISZTRATÍV INFORMÁCIÓK


A pályázatok benyújtásának módja, helye és határideje
A pályázat magyar nyelven, kizárólag a pályázati adatlapon nyújtható be, mind a papír alapú, mind az elektronikus formában (kizárólag a kitöltő program által felajánlott xdat formátumban) való kitöltésnél. A projekt adatlap sem tartalmában, sem alakjában nem változtatható.


Kézzel írott pályázatok feldolgozására nincs lehetőség. Amennyiben elektronikus formában történik a pályázat benyújtása a projekt adatlap kitöltése kizárólag a HEP IH által rendszeresített kitöltő program alkalmazásával történhet. A kitöltő program letölthető a http://www.nfu.hu honlapról.


A pályázatot 3 példányban (1 eredeti és 2 eredetiről készült, legalább annak első oldalán a pályázó aláírásra jogosult hivatalos képviselője által cégszerűen hitelesített másolati példány), valamint további 1 elektronikus példányban (CD/DVD lemezen), zárt csomagolásban, tértivevényes küldeményként vagy gyorspostai szállítás igénybevételével a következő címre kell beküldeni:


Társadalmi Megújulás Operatív Program
Kódszám: TÁMOP-6.1.2/LHH/09/2
Közreműködő Szervezet: STRAPI
1051 Budapest, Arany János u. 6-8.


Kérjük, hogy a CD/DVD lemez tokján jól láthatóan tüntesse fel a Pályázati Felhívás kódszámát (TÁMOP-6.1.2/LHH/09/2), a pályázó nevét és címét.


Kérjük, ellenőrizze a kitöltött adatokat, illetve győződjön meg a kitöltés sikerességéről, az adathordozó épségéről, illetőleg arról, hogy a CD/DVD lemezen minden benyújtott dokumentum (a mellékleteket is beleértve) olvasható formában szerepel-e a formadokumentum előírt kiterjesztésében illetőleg amennyiben a dokumentum nem áll elektronikusan rendelkezésre, szkennelve.


Az Önellenőrző lista kitöltésével ellenőrizze le, hogy a pályázatot az útmutatónak megfelelően állította-e össze. Felhívjuk a figyelmét, hogy az önellenőrző lista kitöltése kötelező!


A nyomtatott és elektronikus formában benyújtott projekt adatlapban és a csatolt mellékletekben található eltérés esetén a nyomtatott és cégszerűen aláírt példány tekintendő hitelesnek, azzal, hogy a nyomtatott és az elektronikus formájú projekt adatlap, és a csatolt mellékletek megegyezőségéről a pályázó köteles gondoskodni.


A pályázatok benyújtása 2009. október 1-jétől 2009. október 30-ig lehetséges. A pályázatok benyújtásának határideje alatt a postai feladás határidejét értjük.


A pályázati időszakban a pályázók kérdéseiket a 06-40-638-638 ügyfélszolgálati kék számon vagy az nfu@nfu.gov.hu e-mailcímen tehetik fel. A pályázati feltételekkel, tudnivalókkal kapcsolatosan információkat az NFÜ honlapján talál (http://www.nfu.hu).


Felhívjuk a figyelmet, hogy a pályázat benyújtását követően az ellenőrzésre feljogosított szervek megkezdhetik a projekt ellenőrzését!

 

 

pafi.hu - Pályázat Online - palyazat.biz

 

 

Szóljon hozzá a fórumon! MCOnet Fórum
Kapcsolatfelvétel | Adatvédelmi nyilatkozat | Impresszum
MCOnet 2001-2024. - Minden jog fenntartva - Copyright - www.mconet.hu