Belföldi hírek

H I R D E T É S
2024.05.10. - Friday, Ármin napja van.

Pályázat

Belterületi utak fejlesztése (Közép-Magyarország) / KMOP-2009-2.1.1/B

2009. July 30. 06:02
Belterületi utak fejlesztése (Közép-Magyarország) / KMOP-2009-2.1.1/B
Kiíró: Nemzeti Fejlesztési Ügynökség
Határidő: 2009.09.07
Érvényes: 2009.09.07
Tárgymutató: belterületi utak fejlesztése (Közép-Magyarország)
Pályázhat: Települési önkormányzatok
A kiíró(k) adatai

Név: Nemzeti Fejlesztési Ügynökség
Cím: 1133, Budapest, Pozsonyi út 56., Magyarország
Telefon: 237-4400 Fax:329-3657
E-mail: nfh@meh.hu
WWW: www.nfh.hu

PÁLYÁZATI FELHÍVÁS és ÚTMUTATÓ
a
Közép-magyarországi Operatív Program keretében
Belterületi utak fejlesztése támogatására

Kódszám:
KMOP-2009-2.1.1/B

A. TÁMOGATÁS CÉLJA ÉS HÁTTERE


A1. Alapvető cél


Települési belterületi földutak állandó burkolattal való ellátása, valamint kiegészítő infrastruktúra létesítése, a települési közlekedési infrastruktúra elvárt színvonalúra történő fejlesztése, a helyi közutak kiépítettségének növelése.


A2. Rendelkezésre álló forrás


A kiírás meghirdetésekor a támogatásra rendelkezésre álló keretösszeg a 2009-2010. évben: 2 428 millió Ft.
Jelen pályázati kiírás forrását az Európai Regionális Fejlesztési Alap és a Magyar Köztársaság költségvetése társfinanszírozásban biztosítja.


A3. Támogatható pályázatok várható száma


A támogatott pályázatok várható száma: 15 db.


B. PÁLYÁZÓK KÖRE


Jelen kiírás keretében az alábbi szervezetek pályázhatnak:
- Települési önkormányzatok
Pályázat benyújtására konzorciumi formában is lehetőség van.
Önállóan nem, konzorciumi tagként pályázhatnak:
- Magyar Közút Nzrt.
- Nemzeti Infrastruktúra Fejlesztő Zrt.


Egy pályázó több önálló pályázatot is benyújthat, de legfeljebb egy, a pontszám szerinti rangsorban előrébb lévő pályázata kerülhet támogatásra.


Figyelem, amennyiben a pályázat állami tulajdonú országos közutat is érint, a pályázat előkészítésekor egyeztetni szükséges a vagyonkezelő Közlekedésfejlesztési Koordinációs Központtal a megfelelő pályázói kör meghatározása érdekében!


Amennyiben a pályázatban országos közutat érintő engedélyköteles tevékenység található, az 1988. I. tv 29.§ (1) alapján konzorciumi partnerként szükséges bevonni a jogszabály szerinti építtetőt!

 

Dolgozó munkagépek


C. A PÁLYÁZAT TARTALMA


C1. Támogatható tevékenységek köre


A pályázat keretében kizárólag a jelen pontban meghatározott tevékenységekre, továbbá az Általános Feltételek c. dokumentum C1.2 pontjában meghatározott kötelezően megvalósítandó tevékenységekre lehet támogatást igényelni. Ezeken túlmenően semmilyen egyéb tevékenység nem támogatható.


C.1.1 Önállóan támogatható tevékenységek


Támogatás igényelhető:


1. Olyan települési kiszolgáló út, útszakasz(ok) szilárd burkolattal való ellátása, amely
- belterületen épül, és
- jelenleg földút (szilárd burkolattal nem rendelkező, nem portalanított út), és
- közvetlenül kapcsolódik szilárd burkolattal rendelkező, a hatályos településszerkezeti tervben jelölt gyűjtőúthoz vagy magasabb rendű úthoz, és - már rendelkezik teljes körűen kiépített közüzemi infrastruktúrával (szennyvízcsatorna, ivóvíz, gáz);
és/vagy


2. Olyan települési gyűjtő út, útszakasz(ok) szilárd burkolattal való ellátása, amely
- belterületen épül, és
- jelenleg földút (szilárd burkolattal nem rendelkező, nem portalanított út), és
- közvetlenül kapcsolódik szilárd burkolattal rendelkező úthoz, és
- már rendelkezik teljes körűen kiépített közüzemi infrastruktúrával (szennyvízcsatorna, ivóvíz, gáz), és
- a hatályos településszerkezeti terv szerint gyűjtőútnak minősül, és
- a hatályos Útügyi Műszaki Előírás szerint B.V. tervezési osztály szerint van megtervezve.
Egy pályázat keretében, egy pályázó több, fizikailag nem összefüggő szakaszra vonatkozóan is igényelhet támogatást.


C.1.2 Önállóan nem támogatható, C.1.1 tevékenységekhez közvetlenül kapcsolódó tevékenységek


A kiírás keretében önállóan nem, csak a C1.1. pontban felsorolt tevékenységekkel együtt támogathatók az alábbi tevékenységek:


- Épülő kiszolgáló/gyűjtő út melletti járda építése, felújítása azzal, hogy az akadálymentes közlekedés feltételeit is biztosítja.
- Épülő kiszolgáló/gyűjtő úton szilárd útburkolattal rendelkező vagy portalanított útszakaszok (pl. itatott aszfaltmakadám) fejlesztése, felújítása az adott utcahossz legfeljebb 20%-áig. (Nem minősül szilárd burkolatú vagy portalanított útnak az olyan földút, ami kővel, kaviccsal terített, és/vagy az az út, aminek legfeljebb 20%-a van csak burkolva.)
- Épülő kiszolgáló/gyűjtő út melletti zöldsáv fejlesztése, kialakítása; utcabútorok (padok, szemétgyűjtő edények, virágládák, pollerek) telepítése.
- Épülő kiszolgáló/gyűjtő út mellett parkolóhelyek kialakítása, melynek során kötelezően figyelembe veendő a "Segédlet a komplex akadálymentesítés megvalósításához" c. melléklet.
- Épülő kiszolgáló/gyűjtő út mellett buszöböl, buszmegálló, buszforduló kialakítása (épületek nélkül).
- Épülő kiszolgáló/gyűjtő út vízelvezetésének kiépítése a legközelebbi befogadóig - Épülő kiszolgáló/gyűjtő út melletti meglévő vízelvezető rendszernek felújítása, fejlesztése.
- Épülő kiszolgáló/gyűjtő út és meglévő út keresztezési csomópontjának fejlesztése (kivétel: körforgalom kiépítése).
- Épülő kiszolgáló/gyűjtő úton gyalogátkelőhelyek létesítése azzal, hogy az akadálymentes közlekedés feltételeit biztosítja.
- Épülő kiszolgáló/gyűjtő út forgalomtechnikai eszközeinek, jelzéseinek és berendezéseinek létesítése.
- Épülő kiszolgáló úton forgalomlassító küszöb létesítése.
- Épülő kiszolgáló/gyűjtő út melletti hiányzó közvilágítás létesítése (kizárólag földkábeles kiépítéssel).
- Épülő kiszolgáló/gyűjtő út melletti gépjármű behajtók kialakítása.
- A kiszolgáló/gyűjtő út megépítéséhez feltétlenül szükséges közműkiváltás.
- Fejlesztéssel érintett közúttal párhuzamos kerékpárforgalmi létesítmény
kialakítása (kerékpársáv, vagy elválasztás nélküli gyalog- kerékpárút).
- Biztonságos kerékpár tárolók, kerékpár támaszok építése az "Kerékpár támaszok, kerékpár parkolók, és kerékpáros pihenőhelyek" c. segédlet szerint a közútfejlesztés nyomvonala mentén, vagy attól legfeljebb 100 méteren belül.


Figyelem! Ha a projekt tartalmaz olyan támogatható tevékenységet, amelyet nem a pályázat részeként, nem annak költségkeretéből kíván megvalósítani, és/vagy ha a pályázat tartalmaz olyan nem támogatható tevékenységet, amelyet a pályázó meg kíván valósítani a projekttel együtt azonban a pályázaton kívüli forrásból, akkor ezen tevékenységeket elkülönítetten és egyértelműen - elkülönített költségbecsléssel - be kell mutatni a pályázatban.


A nem elszámolható, vagy nem támogatható tevékenységek részei a projekt összköltségének, azonban nem részei a projekt elszámolható költségének.


C.1.3 Kötelezően megvalósítandó tevékenységek


- Tájékoztatás és nyilvánosság biztosítása:
A projektgazda 125 millió forint, vagy ennél magasabb támogatási összeg esetén a projekt megvalósítása során az Általános Feltételek c. dokumentum mellékletét képező "Kedvezményezettek tájékoztatási kötelezettségei" című dokumentumban szereplő III. számú kommunikációs csomagot, 125 millió forintnál alacsonyabb támogatási összeg esetén pedig a IV. számú kommunikációs csomagot köteles megvalósítani.


A projektgazda a projekt megvalósítása során a fentiekben hivatkozott "Arculati Kézikönyvben" szereplő "B" típusú hirdetőtáblát, a projektzárást követően pedig "D" típusú emlékeztető táblát köteles elhelyezni a projekt megvalósításának helyszínén/helyszínein.


- Projektszintű könyvvizsgálat az Általános Feltételek c. dokumentum C1.2 pontjának megfelelően
C2. Nem támogatható tevékenységek


Kizárólag a jelen dokumentum C1.1-C1.3 pontjában, valamint az Általános Feltételek c. dokumentum C1.2 pontjában felsorolt tevékenységek minősülnek támogatható tevékenységnek.


D. PÉNZÜGYI FELTÉTELEK


D.1. Támogatás formája


A Pályázó működési támogatásának nem minősülő, visszafizetési kötelezettség nélküli végleges juttatásban (a továbbiakban: vissza nem térítendő támogatás) részesül.


D.2. Támogatás mértéke


A támogatás maximális mértéke a projekt tervezett elszámolható összköltségének függvényében, az alábbiak szerint lehetséges:


- ha a projekt tervezett elszámolható összköltsége legfeljebb 200 millió Ft, akkor a támogatás mértéke a projekt elszámolható összes költségének legfeljebb 70%-a,
- ha a projekt tervezett elszámolható összköltsége több, mint 200 millió Ft, de legfeljebb 250 millió Ft, akkor a támogatás mértéke a projekt elszámolható összes költségének legfeljebb 65%-a,
- ha a projekt tervezett elszámolható összköltsége több, mint 250 millió Ft, de legfeljebb 330 millió Ft, akkor a támogatás mértéke a projekt elszámolható összes költségének legfeljebb 60%-a,
- ha a projekt tervezett elszámolható összköltsége több, mint 330 millió Ft, akkor a támogatás mértéke a projekt elszámolható összes költségének legfeljebb 55%-a,
- ha a pályázó a 311/2007. (XI.17.) Korm. rendelet által meghatározott hátrányos helyzetű kistérségben (Szobi kistérség), vagy a 240/2006 (XI.30.) Korm. rendeletben meghatározott - a társadalmi-gazdasági és infrastrukturális szempontból elmaradott - településen (Ipolytölgyes, Jászkarajenő, Kocsér, Mikebuda, Tápiószőlős) vagy a Közép-magyarországi Regionális Fejlesztési Tanács 4/2008. (II.01.) sz. határozata szerinti hátrányos helyzetű kistérségben helyezkedik el, akkor a támogatás mértéke - a projekt tervezett összköltségére tekintet nélkül - a projekt elszámolható összes költségének legfeljebb 70%-a.


D.3. Támogatás összege


A jelen pályázat keretében igényelhető támogatás összege minimum 50 millió Ft, maximum 300 millió Ft.


D.4. Az önerő mértéke


Az önrész összetételével, igazolásának módjával kapcsolatos részletes előírásokat az Általános Feltételek c. dokumentum D1 pontja tartalmazza.


E. ADMINISZTRATÍV INFORMÁCIÓK


E.1. A pályázatok benyújtásának helye és határideje


A pályázat magyar nyelven, kizárólag a Projekt adatlapon nyújtható be, mind a papír alapú, mind az elektronikus formában való kitöltésnél. A projekt adatlap sem tartalmában, sem alakjában nem változtatható.

 

Kézzel írott pályázatok feldolgozására nincs lehetőség.

 


A Projekt adatlapot hiánytalanul, minden kérdésére választ adva és az előírt dokumentumok csatolásával kell benyújtani. Amennyiben úgy ítéli meg, hogy a Projekt adatlap egy adott kérdése nem vonatkozik az Ön pályázatára, kérjük a Projekt adatlap megfelelő helyén a "pályázatomra nem vonatkozik" megjegyzést bevezetni.


Felhívjuk a figyelmet, hogy a benyújtást követően a pályázat tartalmi elemeinek változtatására nincs lehetőség. Az ilyen jellegű módosítási igények nem vehetők figyelembe.


A projekt adatlap kitöltése kizárólag a ROP IH által rendszeresített kitöltő program alkalmazásával történhet. A kitöltő program letölthető a http://www.nfu.hu honlapról. Ennek megfelelően a pályázatot Xdat fájlformátumból - a kitöltőprogram segítségével - kell kinyomtatni, és elektronikus formában Xdat fájlformátumban kell benyújtani.


A pályázatot 2 nyomtatott példányban (1 eredeti és 1 másolat - eredetivel mindenben megegyező), valamint további 1 elektronikus példányban (kizárólag CD/DVD lemezen), 1 db zárt csomagolásban, postán feladott ajánlott postai küldeményként a következő címre kell beküldeni:


Közép-magyarországi Operatív Program
Kódszám: KMOP-2009-2.1.1/B
Belterületi utak fejlesztése
Közreműködő Szervezet: Pro Regio Közép-magyarországi Regionális Fejlesztési és Szolgáltató Nonprofit Közhasznú Kft.
1146 Budapest, Hermina út. 17.


Kérjük, hogy a CD/DVD lemez tokján jól láthatóan tüntesse fel a Pályázati Felhívás kódszámát, a pályázó nevét és címét. Kérjük, ellenőrizze a kitöltött adatokat, illetve győződjön meg a kitöltés sikerességéről, az adathordozó épségéről!


A CD/DVD szükséges tartalma:
a. Projekt adatlap .xDat és pdf formátumban.
b. Műszaki adatlap .xls formátumban.
c. Műszaki adatlap összesítő .xls formátumban.
d. Költségvetés részletezése .xls formátumban.
e. Tevékenységi ütemterv .xls formátumban.
f. Tervdokumentáció, valamint az E.2 Csatolandó mellékletek pontban előírt
térképek .pdf vagy .jpg formátumban (a tervek .dwg vagy .dwf
formátumban is elfogadhatóak) - Amennyiben releváns.


A nyomtatott és elektronikus formában benyújtott Projekt adatlapban található eltérés esetén a nyomtatott és cégszerűen aláírt példány tekintendő hitelesnek, azzal, hogy a nyomtatott és az elektronikus formájú Projekt adatlap megegyezőségéről a pályázó köteles gondoskodni.


A pályázatok benyújtása 2009. július 13. - 2009. szeptember 7. között lehetséges egy szakaszban. A benyújtás napja az a nap, amikor a postai bélyegző szerint a pályázatot ajánlott küldeményként postára adták.


A pályázatok regisztrálása és elbírálása egy szakaszban történik az egyes beadási határidők lejártát követően. A döntés meghozatala 2009. decemberben várható, azonban ez a pályázatok számától függően módosulhat.


A benyújtási határidő előtt a pályázók kérdéseiket a 06-40-638-638-as telefonszámon vagy az nfu@nfu.gov.hu e-mailcímen tehetik fel. A benyújtási határidőt megelőző két hétben beérkező kérdésekre válaszadás már nem kötelező.


Felhívjuk a figyelmet, hogy a pályázat benyújtását követően az ellenőrzésre feljogosított szervek megkezdhetik a projekt ellenőrzését!

 

 

pafi.hu - Pályázat Online - palyazat.biz

 

 

Szóljon hozzá a fórumon! MCOnet Fórum
Kapcsolatfelvétel | Adatvédelmi nyilatkozat | Impresszum
MCOnet 2001-2024. - Minden jog fenntartva - Copyright - www.mconet.hu