Egyre népszerűbb a korszerű oktatás
2023. May 24. 13:25
A hazai egyetemek legmodernebb képzéseire már külföldön is felfigyeltek.
A magyar egyetemek még tovább javították megítélésüket és helyezésüketa világhírű QS egyetemi világrangsorán, amely főként a fejlett felsőoktatási képzésekre fókuszál a tudomány- és szakterületi ágazatokban. A pozitív hírt az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) közölte.
A legújabb rangsorolás szerint összesen 10 hazai felsőoktatási intézmény került be a világ legjobbjai közé a modern képzéseket vizsgálva. Az MTI-nek továbbított közlemény szerint pontosan a következő intézmények voltak a legjobbak Magyarországon: a Budapesti Corvinus Egyetem (BCE), a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem (BME), a Debreceni Egyetem, az Eötvös Loránd Tudományegyetem (ELTE), a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem, a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem, a Miskolci Egyetem, a Pécsi Tudományegyetem, a Semmelweis Egyetem (SE), valamint a Szegedi Tudományegyetem (SZTE).
Külföldi újságok is elismerően jellemezték a magyar képzéseket
Tavaly előtt és az azt megelőző években átlagosan a magyar egyetemek 50 szakkal képviselték magukat a rangsorban, tavaly pedig már 56 szakterületi listán. A legkiemelkedőbben teljesítő magyar felsőoktatási intézmény az Eötvös Loránd Tudományegyetem (ELTE), a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem (BME), illetve a Szegedi Tudományegyetem (SZTE) lett.
A hazai felsőoktatás fő célja jelenleg a modernizáció. Magyarország a GDP közel 2 százalékát fordítja ennek fejlesztésére, amellyel Európa élvonalába tartozik. A megújulással hazánk a régió egyik tudásközpontjává válna.
Forrás: MTI
CS.SZ