H I R D E T É S
2012.05.23 - szerda, Dezső napja van.   |   E-mail küldés
Hozzászólok! 

Külföld

Szigorúbb az ellenőrzés, kevesebb a bevándorló

Az Olaszország és Líbia közötti megállapodás óta az olasz hadihajók ellenőrzik a líbiai partokat. Az emberkereskedőknek nehezebb elindulni.
Az Olaszország és Líbia közötti megállapodás óta az olasz hadihajók ellenőrzik a líbiai partokat. Az emberkereskedőknek nehezebb elindulni.
A bevándorlóknak négy nagy csoportja él Olaszországban: a kelet-európai, a latin-amerikai, az ázsiai és az észak-afrikai. A bevándorlók 55 százaléka 10 év után igényelné az állampolgárságot. Az albánok számára Olaszország ugródeszka az Egyesült Államok felé.

Mióta olasz hadihajók ellenőrzik a líbiai partokat, az emberkereskedőknek nehezebb elindulni. Tripoli egyelőre gazdasági érdekből működik együtt. Ez nem garancia, mert az illegális bevándorlók nagy része szárazföldön keresztül érkezik, tény viszont, hogy addig évente harmincezer illegális bevándorló érkezett, az utóbbi egy évben négyezernél is kevesebb.

(kj) 

Hozzászólás




Kapcsolatfelvétel | Adatvédelemi nyilatkozat | Impresszum
MCOnet 2001- 2012. - Minden jog fenntartva - Copyright - www.mconet.hu