H I R D E T É S
2012.05.25 - péntek, Orbán napja van.   |   E-mail küldés
Hozzászólok! 

Külföld

Merénylet a moszkvai metróban

Két robbanás történt hétfőn a reggeli csúcsforgalomban Moszkva belvárosában a metróban. Terrorcselekménynek minősítetették a történteket.
Hétfő reggel a Lubjanka és a Park Kulturi állomáson történtek robbanások. Információk szerint öngyilkos merénylők követték el az öngyilkos merényletet. Ezt a Szövetségi Biztonsági Szolgálat (FSZB) is megerősítette.

Moszkva polgármestere az áldozatok számáról eltérő adatokat közölt. Jurij Szjomin, moszkvai ügyész elmondta, hogy mindkét robbanás ereje mintegy három kilogramm trotiléval volt egyenértékű.

A rendkívüli helyzetek minisztériumának szóvivője szerint a Lubjanka állomáson, a metró egyik kocsijában történt az első robbanás. A szóvivő szerint 14-en a kocsiban, 11-en pedig a peronon haltak meg, további tízen megsérültek. Nem sokkal később egy újabb robbanás történt a Park Kultury metróállomáson, ahol 12-en vesztették életüket.

Moszkvában van a világ egyik legnagyobb és legforgalmasabb metróhálózata. A rendszer teljes hosszúsága 298,2 km, 12 vonalán 180 állomás található. A vonalakon 4500 kocsi közlekedik (500 vonat), az átlagos sebesség 41,55 km/h, a szerelvények 90 másodpercenként közlekednek.

Hozzászólás




Kapcsolatfelvétel | Adatvédelemi nyilatkozat | Impresszum
MCOnet 2001- 2012. - Minden jog fenntartva - Copyright - www.mconet.hu