H I R D E T É S
2012.05.25 - péntek, Orbán napja van.   |   E-mail küldés
Hozzászólok! 

Kék hírek

Az energiaellátást nem zavarta a tűz a Mátrai Erőműben

Jövő héten újra üzembe állhat az a blokk a Mátra-vidéki Erőműben, amelyben ma hajnalban tűz ütött ki.
Egymilliárd forintba kerül a Mátrai Erőműnek a hajnali tűz - mondja Valaska József, az erőmű elnöke. A tűz egy javítás alatt álló blokkban ütött ki, így az ország energiaellátásban nem keletkezett zavar. A tűz okát még nem tudják: a szakemberek vizsgálják, miért borult lángokba a blokkban a szénszállító rendszer. Az elnök tervei szerint kedden csökkentett terheléssel üzembe helyezik a ma kigyulladt blokkot:

- A helyreállítási munkákat ma 13 órától megkezdjük nagy erőkkel. Körülbelül 400 ember fog dolgozni három műszakban a terület rendbetételén, a károk felszámolásán, helyreállításán és a meghibásodott rendszernek az újjáépítésén. Bízom benne, hogy jövő héten újra üzembe fogunk állni.

Az elnök hozzáteszi: a hajnali tűzesetnél személyi sérülés nem történt, és semmilyen káros anyag nem került a levegőbe vagy a talajba.

forrás:MR-Dull Szabolcs

Szólj hozzá a fórumon: Az energiaellátást nem zavarta a tűz a Mátrai Erőműben

Kék Hírek Online

Hozzászólás




Kapcsolatfelvétel | Adatvédelemi nyilatkozat | Impresszum
MCOnet 2001- 2012. - Minden jog fenntartva - Copyright - www.mconet.hu