2012.02.04 - szombat, Ráhel napja van.   |   E-mail küldés
Lezsák Sándor aláírta az elfogadott törvényeket
Lezsák Sándor, az Országgyűlés fideszes alelnöke aláírta és átküldte a köztársasági elnök részére a parlament július 22-ei ülésén elfogadott törvényeket.
A parlament elfogadta többek között a gazdasági és pénzügyi törvénycsomagot, valamint a médiát és hírközlést szabályozó egyes törvények módosítását is. A házszabály szerint az Országgyűlés által elfogadott törvényt a házelnök tizenöt napon belül aláírja, majd haladéktalanul megküldi a köztársasági elnöknek.


Lezsák Sándor aláírta az elfogadott törvényeket

 

Az Országgyűlés kommunikációs irodája múlt szerdán közölte, hogy Lezsák Sándor a törvényes határidőn belül, augusztus 6-án fogja aláírni az elfogadott törvényeket. A politikus azt írta, nyilatkozatával "tiszta és egyértelmű helyzetet" kíván teremteni


A parlament július 22-én több mint egy tucat törvényt fogadott el, köztük a kormány a gazdasági és pénzügyi törvénycsomagot, illetve a médiát és hírközlést szabályozó egyes törvények módosítását. Valamint elfogadták a kilakoltatási moratóriumot jövő év április 15-ig meghosszabbító, a bírósági végrehajtásról szóló törvény módosítását, a nemzeti földalapról szóló törvényt, valamint a közbeszerzési törvény módosítását is.

Ezt követően fogadták el azt az alkotmánymódosítást is, amely három évig korlátozza a fegyveres szervek volt tagjainak választhatóságát; illetve azt a törvényt, amely az alaptörvényben teszi lehetővé különadó kiszabását az állami vagyonnal gazdálkodó, illetve az állam többségi tulajdonában vagy irányítása alatt álló szervezetek jó erkölcsbe ütköző jövedelmeire.

Az elfogadott jogszabályok között van a közrendvédelmi csomag is, amely alapján lehetővé válik, hogy elzárással is büntethetők legyenek azok - köztük a fiatalkorúak is -, akik kis értékű lopást, csalást, rongálást követnek el.


 

(Forrás: inforadio.hu)

Belföldi hírek - www.belfoldihirek.com
*MA*

 


Kapcsolatfelvétel | Adatvédelemi nyilatkozat | Impresszum
MCOnet 2001- 2012. - Minden jog fenntartva - Copyright - www.mconet.hu