H I R D E T É S
2012.05.21 - hétfő, Konstantin napja van.   |   E-mail küldés
Hozzászólok! 

Belföld

Feltérképezik a korrupciót a közszférában

Korrupciós térképet készíttet az Állami Számvevőszék. A megvesztegetési kockázatokat megjelenítő első adatsorból év végére készülhet el a térkép - közölte Sántha György osztályvezető.
"Decemberben készül el, és 2011 februárjában ismerheti meg a nyilvánosság az Állami Számvevőszék által készíttetett korrupciós térképet" - mondta Sántha György osztályvezető. Kiemelte, hogy a modul a közszférában felmért korrupciós jellemzőket elektronikus térképen jeleníti meg.

Az Állami Számvevőszék által a korrupciós kockázatok feltérképezését támogató elektronikus adatfelvevő, feldolgozó és térképi megjelenítő rendszer fejlesztésére kiírt közbeszerzést az InterMap Térinformatikai Tanácsadó Iroda Kft. nyerte meg. Feladata a szoftver fejlesztése, telepítése, beüzemelése mellett a rendszer használat oktatása, az üzembe helyezést követően pedig a felhasználói támogatás biztosítása.

 

Feltérképezik a korrupciót a közszférában

Decemberben készül el, és 2011 februárjában ismerheti meg a nyilvánosság az Állami Számvevőszék által készíttetett korrupciós térképet


Sántha György közölte, hogy az önkéntes kérdőív kitöltésével veszik fel az adatokat a közszféra intézményeinél A munka az Államreform operatív program egyik projektjeként került meghirdetésre. Az ÁROP az Európai Szociális Alap által támogatott program, célja az, hogy az igazgatási rendszer teljesítményét és a nyújtott szolgáltatások színvonalát növelje.


(Forrás: inforadio.hu)

Belföldi hírek - www.belfoldihirek.com
*MA*

 

Hozzászólás




Kapcsolatfelvétel | Adatvédelemi nyilatkozat | Impresszum
MCOnet 2001- 2012. - Minden jog fenntartva - Copyright - www.mconet.hu