2012.02.22 - szerda, Gerzson napja van.   |   E-mail küldés
''Az önkormányzatok és a megyék szerepe a területfejlesztésben – A kínai tőkebeáramlás elősegítése''- konferencia a Megyeházán
dr. Szûcs Lajos, a MÖOSZ elnöke fotó: MCONET
A Megyei Önkormányzatok Országos Szövetsége „Az önkormányzatok és a megyék szerepe a területfejlesztésben - A kínai tőkebeáramlás elősegítése" címmel rendezett konferenciát a Megyeházán. Dr. Szűcs Lajos, a MÖOSZ elnöke kiemelte, hogy a megyei önkormányzatok jövőbeni feladata a területfejlesztés terén azt a célt szolgálja, hogy Magyarország az új utakat keresésével elérje hosszú távú stratégiai gazdasági céljait.

 

A területfejlesztés újjászervezésénél arra kell törekedni, hogy annak eredményeképpen egy hatékony működő rendszert hozzunk létre, amelynek köszönhetően érzékelhetően javul az ország versenyképessége -emelte ki dr. Szűcs Lajos, a Megyei Önkormányzatok Országos Szövetségének elnöke.

Szerdán született meg a parlamentben az a döntés, amely a jövőben a megyei önkormányzatoknak a gazdaságfejlesztésben és területfejlesztésben szán fontos szerepet. Cél a fejlesztéspolitika teljes újragondolása, különös tekintettel a munkahelyteremtés elősegítésére. A megállapodás értelmében a megyei önkormányzatok legfontosabb feladata, illetve felelőssége, hogy az európai uniós és a hazai költségvetési források, szaktudás és tervező munka összehangolásával megteremtsék a cselekvés feltételeit, majd a létrejövő új intézményrendszerben betöltött központi szerepüknek megfelelően irányítsák az új - gazdaságos, hatékony és hatásos működésre képes - rendszer működését- mondta dr. Szűcs Lajos.

Dr. Szűcs Lajos, a MÖOSZ elnöke

Dr. Szűcs Lajos, a Megyei Önkormányzatok Országos Szövetségének elnöke az önkormányzati rendszer újjászervezéséről is beszélt


Az önkormányzati rendszer újjászervezésének legfontosabb kritériuma éppen az, hogy a rendszer egyensúlya, a működés kontrollja és a területfejlesztés hatékonysága közép- és hosszabb távon is biztosítható legyen - hivta fel rá a figyelmet.

 

Dr. Szűcs Lajos kiemelte: "A XXI. század a szövetségkötések évszázada lesz. - nyilatkozta Orbán Viktor miniszterelnök a kínai kormányfő látogatásakor. Az irányokat kijelölték, a mi feladatunk, hogy tartalommal töltsük meg.
A gazdasági és kulturális kapcsolatok építésében a munka egyik alappillére a megfelelő információáramlás biztosítása. Ebben a megyéknek híd szerepét kell betölteniük."


Éppen ezért fontos feladata a megyéknek az új utak, az új lehetőségeknek a keresése. A megyei önkormányzatok új szerepvállalásában fontos szerepet kap a nemzetközi kapcsolatok építése. A nemzetközi kapcsolatokon keresztül próbálunk meg a jövőben hozzájárulni Magyarország megújításához.

 

Dr. Szűcs Lajos,

Dr. Szűcs Lajos, a Megyei Önkormányzatok Országos Szövetségének elnöke A kínai tőkebeáramlás elősegítése című konferencián

 

 

A Megyei Önkormányzatok Országos Szövetsége által szervezett november 4-i, „Az önkormányzatok és a megyék szerepe a területfejlesztésben - A kínai tőkebeáramlás elősegítése" című konferencia is ezt a célt szolgálja. Úttörő módon igyekszik összehozni a magyar és kínai önkormányzati és gazdasági élet szereplőit.
Lehetőséget teremt arra, hogy minél hatékonyabban történjen a működő tőke beáramlása azokra a településekre, ahol már van létező testvérvárosi kapcsolat. Bővíti az eddigi testvérvárosi kapcsolatok körét, illetve lehetőséget biztosít a tapasztalatok cseréjére- emelte ki dr. Szűcs Lajos. (T.A)
folytatjuk



Kapcsolatfelvétel | Adatvédelemi nyilatkozat | Impresszum
MCOnet 2001- 2012. - Minden jog fenntartva - Copyright - www.mconet.hu